birmutluluk2

Öncelikle, bir Reiki öğretmeninden Reiki uyumlaması almalısınız. Bu enerji aktarımı sağlandıktan sonra, yaşam boyunca Reiki uygulayabilirsiniz. Anadolu’daki “el alma” geleneğine çok benzer.

Reiki uygulamak çok kolaydır. Uygulamak  için elinizi kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyarsınız ve bir kez aklınızdan Reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirirsiniz. Sonra Reiki kendiliğinden akmaya başlar. Sizin odaklanmanıza, bir mantra tekrarlamanıza, şifa imgelemesi yapmanıza, sevgi, pembe ışık vb göndermenize hiç gerek yoktur. Bunları yaptığınızda bioenerjiniz devreye gireceği için Reiki uygulayamazsınız, üstelik yorulursunuz.

En doğrusu ellerimizi koymak ve dikkatimizi  başka yere vererek, günlük düşüncelerin zihinden akmasına izin vererek, tamamen çabasız bir  aracı halinde Reiki enerjisine kanal olmaktır. İsterseniz işinizi, isterseniz pişireceğiniz yemeği düşünün, Reiki kendiliğinden akar. Herhangi bir çaba gösteriyorsanız, başarmaya çalışıyorsanız; Reiki yapmıyorsunuz, kendi enerjinizden harcıyorsunuz demektir!

Share This
Mutluluk Bültenine abone olun!

Mutluluk Bültenine abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.

Başarıyla abone oldunuz!