birmutluluk2

Öncelikle, bir Reiki öğretmeninden Reiki uyumlaması almalısınız. Bu enerji aktarımı sağlandıktan sonra, yaşam boyunca Reiki uygulayabilirsiniz. Anadolu’daki “el alma” geleneğine çok benzer.

Reiki uygulamak çok kolaydır. Uygulamak  için elinizi kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyarsınız ve bir kez aklınızdan Reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirirsiniz. Sonra Reiki kendiliğinden akmaya başlar. Sizin odaklanmanıza, bir mantra tekrarlamanıza, şifa imgelemesi yapmanıza, sevgi, pembe ışık vb göndermenize hiç gerek yoktur. Bunları yaptığınızda bioenerjiniz devreye gireceği için Reiki uygulayamazsınız, üstelik yorulursunuz.

En doğrusu ellerimizi koymak ve dikkatimizi  başka yere vererek, günlük düşüncelerin zihinden akmasına izin vererek, tamamen çabasız bir  aracı halinde Reiki enerjisine kanal olmaktır. İsterseniz işinizi, isterseniz pişireceğiniz yemeği düşünün, Reiki kendiliğinden akar. Herhangi bir çaba gösteriyorsanız, başarmaya çalışıyorsanız; Reiki yapmıyorsunuz, kendi enerjinizden harcıyorsunuz demektir!

Share This

Mutluluk Bülteni

Yeni Kolay EFT'yi ilk öğrenen siz olun

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz