Dedemin bana sadece bir öğüdü var, zihnime kazınmış: “Bugünün işini ve bugünün eğlencesini yarına bırakma!”

Bize özel oyunlar hazırlayan, parkta özgürce oynamamıza, tırmanmamıza, azmamıza sonsuz  izin veren dedem.  Yaz geceleri ev ahalisini ayartan ve kabile halinde açık hava sinemasına götüren dedem. Anneannem “Ay boş ver, yarın akşam gideriz” dediğinde “Bu film bu akşam var, yarın yok. Haydi hazırlan hanım, gidiyoruz!” cevabındaki netliği hiç yitirmeyen dedem. Genç bir delikanlı gibi, bir anda kahkahayı patlatan dedem.

Motivasyon konusunda ustaydı dedem. Çok çalışmış, çok yorulmuş ve çok eğlenmişti. Hayatını dopdolu yaşamasının nedeni, hiçbir şeyi ertelememesiydi.

Ertelemek, üşenmek, gözümüzde büyütmek… İyi bildiğimiz, kolayca yapabileceğimiz işleri bile yapmaya enerji bulamamak. Öyle çok nedeni var ki bu isteksizliğin…

Bazen öfkeli, kırgın oluyorsunuz. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, işi yapmayı tamamen reddediyorsunuz. Ya da kötü bir anınız engel oluyor; korku, tereddüt, endişe yaşıyorsunuz. Değersizlik ya da yetersizlik duyguları ile başa çıkamıyorsunuz. Kimi zaman mükemmelcilik hastalığınız yüzünden, hata yapmamak için başlayamıyorsunuz bile. Kimi zaman da çevrenizdeki insanların yıldırması, aşağılaması yüzünden özgüveniniz kırılıyor.

Zaman geçiyor, nice filmler kaçıyor… Hayatınızı, planlarınızı ıskaladığınızı fark ediyorsunuz. Kendinize kızmaya başlıyorsunuz. Pişmanlık basıyor, ertelemeye devam ediyorsunuz, sonunda yaşam ile ilgili kocaman bir hayalkırıklığı başlıyor. Belki de bir mucize arıyorsunuz ataleti yenmek için.

Mucize var mı? Evet. Ataleti yenmek için EFT yapanlar mucizeler yaratıyor! Çünkü EFT, sadece negatif inançları ve duyguları yok etmek ile kalmıyor, pozitif duygu ve inançları da bilinçaltınıza yüklemenizi sağlıyor. Tembellikten, korkulardan, mükemmelcilikten eser kalmıyor. Zihninizde “Tam zamanında yaparım ben!” butonu oluşuyor, işin başına geçiyorsunuz ve basıyorsunuz düğmeye. Enerjiniz yüksek, canlanmışsınız, hevesle, istekle çalışıyorsunuz.   Her hayaliniz önce plana, sonra eyleme ve sonunda gerçeğe dönüşüyor.

Duymuşsunuzdur, ama anlatayım: Temel, Olimpiyatlarda 100 mt finalinde doping yapmış. Anlaşılmasın diye sonuncu olmuş.

EFT ile doping yapın, hem işinizi hem de eğlencenizi her gün yaşayın. Kahkahanız başarınıza karışsın, doping yaptığınız anlaşılsın. En önde siz koşun!

Mutluluk Bültenine ve YouTube kanalıma abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.
YouTube kanalım: Gülcan Arpacıoğlu ile Mutluluk Kolay
Ayrıca mutlulukkolay.com yayında

Başarıyla abone oldunuz!

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This