EFT ile kilo veriyoruz

Geçtigimiz haftalarda alıcı gözüyle aynaya bakıp, kendimi tanıyamayınca, kilo vermeye ciddi karar verdim! Yıl sonuna kadar hedef koydum, 15 kg vermek için. Bu yolculuk tek başına olmaz diye düşündüm, “EFT ile kilo veriyoruz” adlı yeni bir Facebook grubu açtım ve 25 arkadaş yola çıktık. Kapalı, gizli bir grup. Paylaşılan deneyimler grupta kalıyor, o samimi paylaşımların küçük gruplarda mümkün oldugunu düşünüyorum. Eylül ayında haftalık grup açmayı ve yüz yüze çalışmayı düşünüyorum.

Tüm EFT çalışmalarını önce kendi üzerimde yapıyorum. Şimdiye kadar 4 kg verdim. İkisi ödem olsa, 2 kg yag gitti, hiç de fena degil.

Önce bağımlı oldugumuz yiyecekler ve içecekler için EFT yaptık. Yiyeceklerin gözümüze normal gelmesini sağladık. Sonra duygusal açlıgın kökenlerine inmeye başladık. Ardından kendini sevmek üzerine çalışmaya başladık.

Kendimi sevmememe sebep olan en önemli şeylerden biri, sporu bırakmış olmaktı. Yıllarca koş, yürü, bisiklete bin, sonra yan gel yat. (Köpegimi gezdiriyorum tabii, ama tam 23 yıldır köpek baktıgım için köpek gezdirmeyi egzersizden saymaz benim bedenim). Buna EFT yaptım tabii. Şimdi uzun yürüyüşler yapıyoruz nemli nemli! Kendimi sevdim biraz daha. Daha birçok şey buldum : Resim yapmayı bırakmış olmak, öykü yazmayı bırakmış olmak, uzun uzun dans etmeyi, göbek atmayı, bisiklete binmeyi bırakmış olmak. Hepsine EFT yapıyorum şimdi. Gerçekten kendini sevmemekle ilişkisi varmış sevdigin şeyleri yapmamanın.

Geçtigimiz hafta, bir danışanım kilo sorunu için gelmişti. Bırakmak istedigi bir işi bırakamıyordu. Emek verdigi, deger verdigi işi artık onu yormaya başlamıştı, bırakmak istiyordu, ama bırakamıyordu. Onunla yaptıgımız çalışma bittikten sonra, kendime sordum: “Neyi bırakamıyorum?”

Küt! Aklıma gelen ne oldu biliyor musunuz? Websitesi! Evet, websitem! www.energyturkey.org tam 12 yıldır kullandıgım, bir anlamda bagımlılık geliştirdigim bir şey haline gelmiş. Bir türlü bırakamıyorum! Önce altyapısını degiştirttim, bir dizi sorun yaşadım, site bir buçuk ay kapalı kaldı. Arama motorlarında düş babam düş. Yıllarca ilk sayfada çıkarken hem de…

Sonra yenilemek istedigimde içimden gelmedi, çünkü artık www.gulcanarpacioglu.com adresini kullanmaya başlamıştım. Mayıs başında www.energyturkey.org’da yaptıgım iki güncelleme sonucunda site tamamen bozuldu! Beni kullanıcı kabul etmemeye falan başladı. Ta Çin’de yaşayan bir dostuma, sevgili Deniz’e sordum, yardım istedim. Sitenin yeniden kurulması gerektigini söyledi.

Mesajlarımıza baktıgımda iyice gördüm ki, iki senedir boguşuyorum ve yapış yapış olmuşum, bırakamıyorum. Geçen sene bana yardım etmek isteyen ve websitemi bir türlü bırakamamamı anlayamayan sevgili dostlarıma da selam ve sevgiler buradan! Sorun tahminimden büyükmüş.

“Neden bırakamıyorsun?” Bir korku geldi, anlamsız, gögüs kafesimi daraltan ve sabırsızlık yaratan. Vura vura bir hal oldum. Fırtına dindi. Bir zamanlar çok sevildi, çok iyiydi ya, ben onu korumayı bırakamıyormuşum. Çocuk gibi mi desem, üstüne çok titredigim, defalarca yeniledigim, nice hacklerden işin uzmanları sayesinde kurtardıgım, her kelimesini özenle yazdıgım ve ardından özdeşleştigim ve hata verdiginde, yaşlandıgında, demode oldugunda ve yag bagladıgında sevmedigim bedenim gibi mi desem…İhmal ettigim, göz ardı ettigim, görmemezlikten geldigim bedenim gibi.

Sagolasın EFT… Websitesiyle özdeşleşmiş oldugumunun, onu yıllarca korumam gerekse de, artık buna gerek kalmadıgının, onu sevmedigimin ve degişmesi gerektiginin bilincine varmamı sagladıgın için. Yaşlanan bedenimi ancak alışkanlıklarımı ve bagımlılıklarımı bırakarak ve onu çok çok severek degiştirebilecegimi anlamamı sagladıgın için.

Bugün ani bir kararla, tıpkı işlevsiz ve sevgisiz kalmış bir arkadaşlıgı bitirircesine, www.energyturkey.org’u sonsuza kadar www.gulcanarpacioglu.com’a yönlendirdim. Dikkatimi yeniye çevirdim. Çünkü anladım ki, eskiyi bırakmadan, yeniye gereken dikkati ve özeni veremiyorum.

Artık tüm gücümle ve hevesimle, yeniliklere başlıyorum. Hafif, dinamik, güncel ve eglenceli, yararlı bilgilerle, videolar ile beslemeye kararlıyım! Tıpkı yeni beslenme alışkanlıklarıma resmi, dansı, öyküleri ve bisikleti katacak oldugum gibi.

Neden mi? Kendimi çok seviyorum da ondan!

Mutluluk Bültenine ve YouTube kanalıma abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.
YouTube kanalım: Gülcan Arpacıoğlu ile Mutluluk Kolay
Ayrıca mutlulukkolay.com yayında

Başarıyla abone oldunuz!

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This