Denize gülen kız

Denize gülen kız

“Nasıl mutlu olucam peki?” diye sormuştu bana. En büyük hazinesinin hayal dünyası olduğunu söyleyen kız. “Gerçekler canımı acıtıyor, hayallerim rahatlatıyor oysa…”
Haklıydı, canını acıtacak birçok insan vardı hayatında ve can acıtmayanları tanımadıgı için onlardan çekiniyordu biraz.
Bir kitapta okuduğu “Mutluluk şimdide ve burada olmak ile mümkündür” satırına takılıp kalmıştı. “Nasıl yani?” diye soruyordu, “Çok saçma. Rol mü yapayım?

Geçenlerde küçük bir topluluğa  mutluluk hakkında konuştum, çıkışta bir adam önümü kesti: “Hocam, gerçekten mutlu musunuz? Ama gerçekten?” diye sordu.
“Eşimden ayrıldım, işimi kaybettim ve kızımı özlüyorum, çok mutsuzum” dedi. “Az önce mutlu olmak için önce içinde bulundugunuz durumu kabul edin dediniz. Kabul edersem hiç bitmeyecek diye korkuyorum”.

Yıllar önce, nefes öğretmenimiz Jim Leonard bize mutluluk becerisinin ilkesini anlatmıştı: Mutsuz olmamızın temel nedeni, hayali standartlarımız ile gerçeklerimiz arasındaki farka dikkatimizi vermektir. Sürekli olarak “olmayana özlem” duymak, aslında elimizdeki gerçek zihinsel ve ruhsal dönüşüm fırsatlarını kaçırmaktır.

Şimdiye odaklanmak ve burada olan biten ile barışmak, her şeyi olduğu gibi kabul etmek, bize çözüm yaratmak için güç verir. Yaratıcı düşüncemizi şimdinin verileri ve dersleri ile geliştirebiliriz. Yanlış inançlarımızı, olumsuz yorumlarımızı fark ederek gelişme olanağı buluruz.

 

Bir uygulama yapmak ister misiniz? 

“Şu anda mutlu olmayı hak ediyorum!”  diye tekrarlayın bakalım, bedeninizde hangi tepkileri hissedeceksiniz? Ya da
“Şu anda mutlu olmayı kabul ediyorum” diye tekrarlayın. Şimdide ve burada kalırsanız, bedeniniz size bilinçaltınızın tepkilerini hemen iletecektir. Eğer bedeniniz “Hayır” diyorsa işte dönüşüm fırsatınız. EFT, TAT ya da Reiki vb.yapma fırsatı!

“Şu anda mutlu olmayı seçiyorum”

“Şu anda mutlu olmak için kendime izin veriyorum”

“Şu anda mutlu olabilmemin birçok yolu var” … hepsini deneyin.

Ben çok mutluyum; çünkü acı çeken, geçmişi, geleceği, hatta bambaşka bir yeri özleyen birçok kişinin gerçeği kabul etmesine ve ilerlemesine yardımcı oluyorum. Çok mutluyum, çünkü mutlu olabilmenin yollarını, tekniklerini öğrendim ve bunları paylaştığım çok güzel insanlar var hayatımda.

Biliyorum ki can acıtan insanlar da, önceden canı yanmış insanlar ve hiç kimse acılarından ibaret degil. Acıyı sildiğinizde, acıdan kaçmak, bastırmak isteğini yok ettiğinizde, acıyı mutluluğa dönüştürmeyi şimdi, hemen yapma alışkanlığı geliştirdiğinizde mutlu olmak çok kolay.

Kızını haftada bir görebileceğini kabul etmek ve her görüştüklerinde tüm dikkatini kızında toplamaya başlamak gibi. Tam zamanında onu evden almak gibi. Onu anlamaya, dinlemeye başlamak; sevgisini dolu dolu hissettirmek, ona güven vermek, disiplini ve eğlenceyi harmanlamak ve gerçekten çok iyi bir ilişki kurmak gibi.
Bir akşam üstü, aniden kapıyı çalıp kızını kucaklamanın bir yolunu bulmak gibi.

Bir gün batımından kaçan vapurda, denize bakıp gülmek gibi. Öylesine muzip, rahat ve kendiliğinden, karanlıkla ve ışıkla barışarak…

Sevgiyle,

Gülcan

Mutluluk Bültenine ve YouTube kanalıma abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.
YouTube kanalım: Gülcan Arpacıoğlu ile Mutluluk Kolay
Ayrıca mutlulukkolay.com yayında

Başarıyla abone oldunuz!

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This