Zaman tacizi tedavi etmez, edemez. EFT ile bu acıyı giderebilirsiniz.

Zaman tacizi tedavi etmez, edemez. EFT ile bu acıyı giderebilirsiniz.

İstatistikler yanıltıcıdır. İstatistikler polise ya da mahkemeye intikal etmiş vakaları inceler. Tecavüzlerin, tacizlerin, şiddetin ve cinayetlerin çogu hiç anlatılmaz. Hemen hemen her kadının içinde sessizce yaşayan, isyan eden, utanan ve gizlenen bir mağdur vardır.

Nereden mi biliyorum? Nerede, nasıl gizlenir ki bu kadın?

Sorunlarını çözebilmek için destek almaya geldiklerinde, karşımdaki koltuga oturduklarında bile anlatamadıklarında, “Hatırlamak bile istemiyorum” deyişlerinde, gözlerindeki çaresizlikte, yüreklerindeki nefrette ve derinlerde bir yerde sebebinin kendisi olması gerektiğini “Kadın kuyruk sallamadan, erkek hiçbir şey yapmaz” sözlerinde aradıklarında, suçluluk, utanç, öfke ve acı dolu bogazlarında… Hıçkırıklarında, yastıklara gömdükleri çığlıklarında… Annelerine, onu koruyacagından emin oldukları erkeklere bile güvenlerini kaybettiklerinde gizlenir bu kadın.

Magdur kadın, aslında çocuktur, genç kızdır, genç kadındır, ya da yaşını başını almış bir kadındır. Milleti, dini, başörtüsü, mini etegi yoktur. Hayat boyu nefret ettigi dayısı, amcası, dedesi, agabeyi, eniştesi, kuzeni, ögretmeni, komşu abisi, bakkal amcası ya da babası vardır. Sokaktan geçerken apartmana girip gizlenen, otobüste, dolmuşta sıkıştıran, laf atan, bakışlarıyla onu soyan hiç tanımadığı, ama hiç unutamadıgı erkekler vardır hafızasında.

Zamana gömülüdür anıları. İnkar etmek, unutmaya çalışmak, duygularını bastırmak ya da bilinmez bir değersizlik duygusu hissederek yaşamak ile geçer hayatları.
Zaman tacizi tedavi etmez, edemez.

O sırrı paylaşabildikleri ilk kişi olmak oldukça zordu benim için. Hikayeleri beni de sarstı. Dinlerken kendimi çaresiz hissettiğim, gidip o adamı dövmek istediğim zamanlar oldu. Birkaç anımı hatırlattı bana, kendime de EFT yaptım. Yedi yaşımda evimizin önündeki arabada beni ve arkadaşlarımı çagırıp cinsel organını gösteren adamın, babamın sıkı tembihleri yüzünden plakasını aldığım için “Aferin”lere boguldugum halde, yokuş yukarı okula yürürken arabayı her gördüğümde içimin sıkılmasına EFT yaptım mesela.

Sırrından kurtulması ve özgür olabilmesi için, bir insanı tam sevebilmesi ve ona güvenebilmesi için, kendi bedeniyle ve cinselliğiyle barışabilmesi için yardım edebildiğim çok sayıda kadın oldu. Karşımdaki koltuktan kalktıklarında yüzlerinde ışık, içlerinde huzurla gittiler. En azından elimden bir şey geldiği için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Geçtiğimiz günlerde cinayete kurban giden o masum çocuk nedeniyle biz kadınların acılarının ve öfkelerinin dağlandıgını, artık dayanamadığımızı ve bunun eğitim sistemimizde ve aile geleneğinde yer alması gerektiğini, kadınları gerçekten seven ve eşit hisseden erkeklerin de bize destek olduğunu, elele vererek çözüm bulabileceğimizi biliyorum.

Özgecan’ı saygıyla ve sevgiyle uğurluyorum.
İçimizdeki Özgecanları da iyileştirmeyi ve artık geçmişte bırakmayı umut ediyorum. Gizlenecek, saklanacak hiç bir sebep yok. Bizler içimizdeki tertemiz ve masum çocuğun yaralarını sarabilecek, büyümesini ve kendini sevmesini, sevinçle ve umutla yaşamasını sağlayabilecek güçteyiz.

Hem erkeklere, hem de kadınlara tüm sevgimle,

Gülcan
Not: Bu yazımı kadınlar için yazdım ama tacize uğrayan erkeklerin sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Onları hiç unutmadığımı, acılarını paylaştığımı bilmenizi isterim.

Mutluluk Bültenine ve YouTube kanalıma abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.
YouTube kanalım: Gülcan Arpacıoğlu ile Mutluluk Kolay
Ayrıca mutlulukkolay.com yayında

Başarıyla abone oldunuz!

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This