Reiki enerjisi, bu şifa sistemine uyumlanmış  bir kişi tarafından, ellerin bedene dokundurulması  ile aktarılır. Uyumlanan kişi hem kendisine, hem de başkalarına bu enerjiyi kolayca, odaklanmadan ve doğal bir şekilde aktarır. Reiki, uygulanan kişinin enerji bedenindeki enerji aksaklıklarını çözer, bedenin kendi doğal iyileşme yeteneğini canlandırarak şifa bulmasını sağlar. Bu enerjiye herkes bir günde uyumlanabilir ve her ortamda,  günün her saatinde, ihtiyaç duyduğu her durumda Reiki’yi kullanabilir.

Reiki en çok stres çözme ve bu sayede şifa bulmada kullanılan çok güçlü ve yumuşak bir enerji. Nasıl çalıştığını anlatmadan önce, hastalıkların ne olduğunu biraz açıklamaya çalışayım. Pek çok fiziksel ve psikolojik hastalığımızın altında, zihinsel ve duygusal sıkıntılar, bastırılmış duygular nedeniyle enerji kanallarımızda oluşan aksaklıklar var. Örneğin ABDli omurga cerrahı Prof. Dr. John Sarno, “Healing Back Pain” adlı kitabında bel ağrılarının büyük çoğunluğunun yalnızca bastırılmış duygular olduğunu, bunlar rahatlatıldığında sorunların tamamen ortadan kalktığını belirtiyor. Dünyaca ünlü kalp cerrahımız Dr. Mehmet Öz, “Şifayı Yüreğinde Ara” adlı kitabında zihin ve duyguların kalp ve damar hastalıklarıyla yakından ilişkili olduğunu söylüyor. Hangi onkologa sorsanız, hastanın iyileşmesindeki temel unsurun hastanın tutumunda, hayata bakış açısında bulunduğunu anlatıyor. Dr. Deepak Chopra’nın tüm çalışmaları aynı yönde. İyileşme nasıl duygu ve düşüncelerle ilişkiliyse, hastalıkların oluşumu da bunlarla yakından ilişkili.

Zihnimiz herhangi bir düşünce ürettiğinde, hemen duygular ortaya çıkıyor ve bedenimiz duygunun türüne göre hormon salgılıyor. Korku ve öfke gibi duygularla adrenalin, neşe ve mutluluk gibi duygularla endorfin, serotonin gibi hormonlar salgılıyoruz. Bedenimizde bunların fiziksel sonuçlarını olumlu ve olumsuz belirtiler halinde izliyoruz; izleyemediğimiz tek şey, bu duyguların meridyenlerimizde yani enerji kanallarımızda yarattığı etkiler. Olumsuz ya da  bastırılmış duygular enerji kanallarımızda anaforlar, blokajlar oluşturuyor ve bu meridyenlerin beslemesi gereken organlarımız iyi beslenemiyorlar ve hastalanıyorlar. Akupunkturu, bu aksaklıkları gidermek için ince iğnelerin kullanıldığı binlerce yıllık bir şifa yöntemini hepimiz biliyoruz.

Reiki uygulandığında da, işte bu aksaklıklar gideriliyor, enerji kanalları dengeleniyor. Ellerinizi bedene koyduğunuzda veya yaklaştırdığınızda Reiki basınçlı su gibi tıkanıklıkları çözüyor, kanallarınızı açıyor ve enerjinin tüm bedeninizde serbestçe akarak tüm organlarınızı beslemesini sağlıyor. Bedenin kendini iyileştirme yetisini canlandırıyor, aktive ediyor. Böylece iyileşiyorsunuz. Bizim “şifa” dediğimiz süreç budur, bu yüzden “tedavi” demiyoruz.

Tabii enerji sistemimiz bununla kalmıyor, auramızı, çakralarımızı  tam olarak öğrenmek isteyenlere Barbara Ann Brennan’ın “Işığın Elleri” adlı kitabını öneriyorum, meridyenler için ise Donna Eden’in “Enerjilerle Pratik Şifa”  kitabı çok güzel, onu da öneriyorum.
Özetle Reiki, doğal şifa sürecimizi başlatıyor, destekliyor ve güçlendiriyor.

Mutluluk Bültenine ve YouTube kanalıma abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.
YouTube kanalım: Gülcan Arpacıoğlu ile Mutluluk Kolay
Ayrıca mutlulukkolay.com yayında

Başarıyla abone oldunuz!

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This