birmutluluk2

Öncelikle, bir Reiki öğretmeninden Reiki uyumlaması almalısınız. Bu enerji aktarımı sağlandıktan sonra, yaşam boyunca Reiki uygulayabilirsiniz. Anadolu’daki “el alma” geleneğine çok benzer.

Reiki uygulamak çok kolaydır. Uygulamak  için elinizi kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyarsınız ve bir kez aklınızdan Reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirirsiniz. Sonra Reiki kendiliğinden akmaya başlar. Sizin odaklanmanıza, bir mantra tekrarlamanıza, şifa imgelemesi yapmanıza, sevgi, pembe ışık vb göndermenize hiç gerek yoktur. Bunları yaptığınızda bioenerjiniz devreye gireceği için Reiki uygulayamazsınız, üstelik yorulursunuz.

En doğrusu ellerimizi koymak ve dikkatimizi  başka yere vererek, günlük düşüncelerin zihinden akmasına izin vererek, tamamen çabasız bir  aracı halinde Reiki enerjisine kanal olmaktır. İsterseniz işinizi, isterseniz pişireceğiniz yemeği düşünün, Reiki kendiliğinden akar. Herhangi bir çaba gösteriyorsanız, başarmaya çalışıyorsanız; Reiki yapmıyorsunuz, kendi enerjinizden harcıyorsunuz demektir!

Mutluluk Bültenine ve YouTube kanalıma abone olun!

Bize katılın, tüm etkinliklerden, eğitimlerden ve yeniliklerden haberdar olun.
YouTube kanalım: Gülcan Arpacıoğlu ile Mutluluk Kolay
Ayrıca mutlulukkolay.com yayında

Başarıyla abone oldunuz!

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This