Özellikle danışanlar ile çalışan, enerji teknikleri uygulayanlar için
Enerjistler için Psikoloji Eğitimi     21 Ocak Cumartesi

EFT, TAT ve diğer enerji teknikleri  ile çalışan tüm arkadaşlarımın, özellikle EFT Master dostlarımın psikolojinin temel konuları hakkında bilgi sahibi olmalarını çok istiyorum.  Bizim terapist olmadığımızın bilincinde olarak çalışmamız gerektiğini, analiz yapmadığımızı biliyorsunuz.  Öte yandan belirli bir teşhis ile gelen danışanlarınızı daha iyi anlayabilmek,  danışanınıza nitelikli sorular sorabilmek ve enerjisini bir teknikle dengeleyebilmek için çoğu zaman  iyi bir yaklaşıma ihtiyacımız oluyor.  Bu egitim, EFT ve benzeri çalışmalarınız için  kapsamlı bir çerçeve oluşturuyor.

1. Bölüm: Danışandan Öykü Alma

 Bağlanma
Çocukluk yıllarında anne ile ilişki kurma biçimi gelecekteki ilişki kurma biçimini gösterir. Danışanın öyküsünde veya anılarında yakalayacağımız bağlanma türü, sorunun kökenine inmemizi kolaylaştıracak ve şifa yolunda bize önemli ipuçları verecektir.
Güvenli / Kayıtsız / Saplantılı / Korkulu-kaygılı Bağlanma şekilleri

2. Bölüm: Duygularla Çalışma

 Öğrenme
Ruhsal rahatsızlıkların duygusal nedenlerine inerken, olumsuz kabul ettiğimiz korku, kaygı ve bunlarla ilgili rahatsızlıkların büyük bir kısmı Öğrenme ile ilişkilidir. Korku duyduğumuz uyaranlar ile yaptığımız eşleştirmeler bazen anlamsız olsa da kökenini hatırlamakta zorlanırız ve kaygı duymaya devam ederiz. EFT yaparken anılara indiğimizde Öğrenme türlerini bilmemiz hem sorunun nasıl oluştuğunu daha iyi anlamamızı sağlar hem de duyguları pozitife çevirme aşamasında bize büyük yardımda bulunur.
Klasik Koşullanma / Edimsel Koşullanma / İki Basamaklı Öğrenme / Sosyal Öğrenme / Bilişsel Öğrenme

 Şemalar (Temel İnançlar)
Çocuklukta ve sonrasında gelişimimiz aşamasında oluşturduğumuz inançlar hayatımızı sürdürmemizde bize yardımcı olur. Ancak bazı inançlarımız bunları tetikleyen olaylarla karşılaştığımızda olumsuz duygulara neden olur ve bizi çıkmaza sokar. Bu bölümde hepimizde derinlerde yatan temel inançların neler olduğunu görecek ve duyguları pozitife çevirmede bu inançları bilmemizin bize nasıl yardımcı olduğunu keşfedeceğiz.

3. Bölüm: Hastalıkları Tanıma
Danışanımız rahatsızlığı için daha önce başka terapiler almış ve kendisine hastalık tanısı konmuş olabilir. Veya ilk kez bize geliyor olabilir. Rahatsızlığın ne olduğunu tanıyabilmemiz ve nasıl oluştuğunu anlamamız danışana yardımcı olabilmemizin birinci koşuludur. Bu bölümde en sık karşılaştığımız aşağıdaki rahatsızlıkları tanıyacağız:
Depresyon
Anksiyeteye bağlı hastalıklar: Panik Bozukluk / Obsesif Kompulsif Bozukluk / Fobiler / Travma Sonrası Stres Bozukluğu / Sosyal Fobi / Yaygın Anksiyete Bozukluğu

4. Bölüm: Dirençler ve Savunma Mekanizmaları
Savunma mekanizmaları aslında, hayatımızda yaşadığımız zorlu dönemlerde hayata devam etmemizi sağlayan dostlarımızdır. Ama bir noktada bize artık hizmet olurlar çünkü çıkmazda hissederiz ve bazı savunma türlerimiz bu çıkmazları destekler niteliktedir. Eğitimin bu bölümü temel savunma mekanizmalarını tanımamızı sağlayan bilgileri içermektedir.

Tarih: 21 Ocak Cumartesi 10:00-18:00
Yer:  Gülcan Arpacıoğlu Eğitim ve Danışmanlık
Ücret: 550 TL. + KDV

Lebriz Canpoyraz

Lebriz Canpoyraz

 Eğitmen: Lebriz Canpoyraz Psikolog, AMT/GoE EFT Master,  Enerjist ve Eğitmen
1989’da Galatasaray Lisesi’ni ve 1994’te Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji  bölümünü bitirdi. 18 yıl boyunca hizmet ve bilişim sektörlerinde Pazarlama  ve İletişim alanında üst düzey yöneticilik yaptı, bir yandan da kurum içi  eğitimler verdi. Bu süre içinde kişisel gelişim ve enerji eğitimleri almaya  devam etti. 2014 yılında ilk göz ağrısı olan psikoloji alanına tekrar döndü.

Bugünlerde bir yandan Klinik Psikoloji yüksek lisansının tezini yazarken bir  yandan da terapist ve eğitmen olarak çalışıyor.

Hepimizin hayatında başa çıkmakta zorlandığımız dönemler olabiliyor ancak bu dönemlerdeki huzursuzluğumuz ve mutsuzluğumuz, kendimizi tanımamız, dönüşmemiz ve sıçramamız için fırsatları da beraberinde getiriyor. Gerek enerji çalışmaları, gerekse psikoterapi ile bu sürecin nasıl muhteşem bir fırsata döndüğüne her gün şahit olmak mutluluk verici.” diyor.

Kayıt için : energyturkeyinfo@gmail.com   – 0542 346 4153

Mutluluk Bültenine üye olun

Mutluluk Kolay tekniği ile tüm streslerinizden kurtulun 

İlham verici gerçek hikayeler okuyun

Eğitim fırsatlarını kaçırmayın

 

Siz de Mutluluk Bülteninden yararlanan binlerce kişiden biri olun!

Tebrikler! Mutluluk Bültenine kayıt oldunuz

Share This